Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?

Włosy przeszczep

Jeśli zauważymy u siebie problem nadmiernego wypadania włosów, czego efektem będzie ich przerzedzenie warto zastanowić się nad jego rozwiązaniem. W aptekach znaleźć możemy wiele preparatów w postaci tabletek lub wcierek zapobiegających wypadaniu włosów. Jednym z rozwiązań jest przeszczep włosów. Zanim się na niego zdecydujemy warto zasięgnąć informacji, na czym on polega.

Zabieg przeszczepu włosów

Pierwsza próba przeszczepu włosów odbyła się w 1822 roku. Przez wiele lat stosowano różne metody przeszczepu, niektóre z nich były bardzo inwazyjne i wymagały znieczulenia ogólnego. Część z metod prowadziła do powstania dużej blizny w okolicy strefy dawczej. Wraz z biegiem lat zabieg ten został udoskonalony. Obecnie najczęściej stosowana metoda przeszczepu do FUE. Przeszczep włosów tą metodą to przede wszystkim nowoczesne rozwiązanie i bezpieczeństwo zabiegu.

Konsultacja przed zabiegiem

Przed dokonaniem przeszczepu włosów konieczna będzie wizyta u lekarza. Dokona on oględzin okolic objętych problemem łysienia, a także okolic dawczych. Może okazać się, że łysienie przybrało już tak zaawansowaną postać, że lekarz nie znajdzie u pacjenta mieszków do przeszczepu. W takiej sytuacji zabieg nie może się odbyć, jednak są to bardzo rzadkie przypadki. Z zapytaniem o przeszczep włosów najczęściej zgłaszają się mężczyźni w średnim wieku. Lekarz podczas wizyty oceni także ogólny stan zdrowia oraz zapyta o przebyte choroby. Konieczne jest udzielenie pełnej informacji, gdyż niektóre choroby mogą spowodować, że zabieg przeszczepu będzie nieudany lub wystąpią komplikacje (np. słaba krzepliwość krwi). Poinformowanie o pełnej historii medycznej pozwoli zaoszczędzić problemów zarówno pacjentowi, jak i zespołowi dokonującemu przeszczepu. Specjalista zleci także wykonanie badań, a także w razie potrzeby przekaże pacjentowi inne zalecenia.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Dzisiejsza medycyna estetyczna dba o komfort podczas wykonywania zabiegów. Lekarze starają się ograniczyć ból do minimum, zachowując przy tym pełne bezpieczeństwo. Metoda FUE jest najbardziej nowoczesna spośród metod przeszczepu, a wraz z biegiem czasu staje się po prostu codziennością, a nie luksusem. Każdy pacjent chcący dokonać przeszczepu marzy o bezbolesnym, krótkim i pozbawionym skutków ubocznych zabiegu. Metoda FUE polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych zawierających po kilka cebulek włosowych i przeszczepieniu ich w inne miejsce. W okolicy dawczej pojawia się jedynie maleńka wielkości około milimetra blizna. Do zabiegu nie używa się skalpela, a jedynie metalowej sztancy, za pomocą której pobiera się materiał do przeszczepu. Mała inwazyjność zabiegu pozwala na szybki powrót pacjenta do codziennych obowiązków, np. do pracy czy innych aktywności. Zabieg jest dość czasochłonny, trwać może nawet do 10 godzin. Tak długi czas spowodowany jest przez specyfikę tej metody i pozwala precyzyjnie i z doskonałym efektem przeszczepić włosy.

Co po zabiegu?

Specjalista podczas pierwszej wizyty ustala z pacjentem zamierzony efekt. Będzie on widoczny po kilku miesiącach od wykonania zabiegu. Kilka dni po przeszczepie włosów pacjent może odczuwać delikatne pieczenie skóry głowy w okolicy dawczej. Nie jest to jednak komplikacja, a jedynie skutek dokonanego zabiegu. Pielęgnacja okolic skóry głowy polega na ich delikatnym myciu. Po kilku dniach od zabiegu włączyć można bardzo delikatny masaż skóry podczas mycia. Przez około 3 tygodnie należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Jeśli jakieś objawy zaniepokoją pacjenta, należy udać się na konsultację do lekarza, który wykonywał zabieg.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz