Zabiegi laserowe – na jakie warto się zdecydować?

zabieg laserowy

Wzrok to jeden z naszych najważniejszych zmysłów poznawczych. Dzięki niemu możemy normalnie funkcjonować. Aby jak najdłużej zachować sprawność oczu, warto dbać o odpowiednią ich higienę, nie przeciążać ich, w razie wystąpienia problemów od razu skonsultować się ze specjalistą. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi laserowe, dzięki którym znacząco poprawi się komfort widzenia. Z jakich warto skorzystać?

Zabiegi laserowe u okulisty. Jakie są ich zalety?

Wizyta w profesjonalnym gabinecie okulistycznym może przynieść nam bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim, gdy odczuwamy dyskomfort związany zbliżeniem, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u specjalisty. To właśnie okulista przeprowadzi kompleksową diagnostykę oraz zaproponuje najkorzystniejszą metodę leczenia. Dużą popularnością cieszą się zabiegi laserowe, które są różnorodne i przynoszą trwałe efekty.

Zabiegi laserowe to czynności, które wykonywane są przy pomocy specjalistycznego lasera. Najczęściej charakteryzują się krótkim czasem trwania, dokładnością wykonania, brakiem konieczności rekonwalescencji, jak również brakiem inwazyjności.

Najpopularniejsze zabiegi laserowe to:

  • kapsulotomia laserowa,
  • selektywna trabekuloplastyka laserowe SLT,
  • irydotomia laserowa IRT.

Bezpieczne zabiegi chirurgiczne u okulisty

Kompleksowe leczenie wad wzroku wymaga bardzo często stosowania specjalistycznych metod. Oprócz zabiegów laserowych specjalista może wykonać również bezpieczne zabiegi chirurgiczne. Należą do nich między innymi takie czynności, jak: drobne zabiegi powiek, usuwanie gradówek, guzków lub brodawek, jak również blefaroplastyka.

Oczywiście warto postawić na doświadczonego okulistę, który ma udokumentowane portfolio, posiada szeroką wiedzę, jak również cieszy się zaufaniem pacjentów. Nie bez znaczenia jest profesjonalne wyposażenie, w tym laser, dzięki którym możemy  znacząco poprawić komfort widzenia. Ważne, aby wykonywany zabiegi były jak najmniej inwazyjne i jak najmniej bolesne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz