Wygoda, styl, smak – oto nowy Crock-Pot

Wolnowar

Przygotowanie potraw w technice wolnego gotowania pozwala na wydobycie z nich głębi smaków oraz na zachowanie większej ilości składników odżywczych. Prekursorem tej idei jest marka Crock-Pot, która za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora w Polsce – firmy DLF Sp. z o.o. – wprowadza do oferty nowy wolnowar o pojemności 3,5l. Pozwoli na przygotowanie w wygodny sposób potraw dla 4 osób, a jego atrakcyjny wygląd wzbogaci każdą kuchnię.  

Wolność gotowania

Gotowanie w technice slow cookingu opiera się na poddawaniu składników potrawy długotrwałej obróbce termicznej w stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 stopni Celsjusza temperaturze. Pozwala to na zachowanie głębi smaków, aromatów oraz wartości odżywczych. Nic więc dziwnego, że technika ta jest często wykorzystywana w restauracjach. Urządzeniami, które wykorzystują tę metodę są wolnowary. Pierwsze z nich powstały w latach 70-tych dwudziestego wieku, a ich twórcą jest marka Crock-Pot, która stała się synonimem kategorii produktowej.

Srebrno-miedziany kuchenny pomocnik

Każdy wolnowar składa się z korpusu oraz misy, w której przygotowywana jest potrawa. Pierwszy z wymienionych elementów w przypadku najnowszego reprezentanta marki Crock-Pot oferowany jest w srebrnym odcieniu z miedzianymi elementami – rączki oraz obwódka cyfrowego panelu. Z kolei kamionkowa misa o pojemności 3,5l została wyposażona w wygodną, uchylaną pokrywę, która pomoże utrzymać porządek w kuchni. Naczynie to pozwala na przygotowania dania dla 4 osób i może być stosowane także w piekarniku, jeżeli przepis wymaga np. zapieczenia potrawy w wysokiej temperaturze. Po gotowaniu misę można umyć również w zmywarce.

Nowy wolnowar Crock-Pot 3,5l, który posiada oznaczenie CSC059X, jest urządzeniem cyfrowym. Za pośrednictwem przycisków na jego panelu ustawiamy tryb gotowania (LOW lub HIGH) oraz czas przygotowywania potrawy (od 30 min. do 20 h). O postępach pracy poinformuje cyfrowy zegar. Nowy Crock-Pot 3,5l posiada również automatyczną funkcję podgrzewania, która po określonym czasie aktywuje ten tryb, aby danie pozostanie ciepłe po zakończeniu przygotowywania potrawy.

Oszczędność

Wolonowary Crock-Pot pozwalają również na zaoszczędzenie energii – do 75% w porównaniu z tradycyjnymi kuchenkami[1]. Urządzenia te umożliwiają redukcję ilości używanego tłuszczu czy przypraw, ponieważ z uwagi na charakter procesu wolnego gotowania, możliwe jest wydobycie głębi smaków i aromatów ze składników potrawy.

Crocktober – październik miesiącem wolnego gotowania

Ideą październikowego „festiwalu gotowania” z marką Crock-Pot jest szerzenie wiedzy na temat slow cookingu i zachęcenie to gotowania bez pośpiechu. Przez cały miesiąc użytkownicy mogą brać udziału w konkursach, korzystać z ofert specjalnych, czy też poznać nowe przepisy, np. te przygotowane przez Ambasadora marki Crock-Pot – Jana Kuronia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz