W czym specjalizuje się dietetyk?

dietetyk

Dietetyk to bardzo ważny specjalista, który ma znaczący wpływ na to, jak będziemy się czuli, jak będziemy wyglądali, jak będziemy funkcjonowali. Jego zadaniem jest zbadanie naszych nawyków żywieniowych, opracowanie odpowiedniej diety, pomoc w jej wdrożeniu, jak również realizacji. Dzięki dobrze dobranej diecie, będziemy mogli uniknąć problemów zdrowotnych, sprawniej kontrolować wagę, wyszczuplić sylwetkę.

Chcąc zachować zdrowie, utrzymać odpowiednią wagę, jak również wymodelować sylwetkę, powinniśmy przede wszystkim dokładnie przeanalizować swoje nawyki żywieniowe, jak również dobrać odpowiednią dietę.

Brzmi to bardzo prosto, ale niestety jest bardzo trudne w realizacji. Samodzielne odchudzanie lub dobieranie diety może skutkować popełnieniem błędów, które przełożą się na szybką utratę zaangażowania. Dietetyk to specjalista, który pomoże nam uniknąć problemów oraz sprawi, że cały proces żywieniowy będzie dobrze zaplanowany.

Kim jest dietetyk?

Dietetyk to osoba, specjalista, która posiada rozległą, obszerną i ugruntowaną wiedzę na temat całego procesu żywienia, zarówno u dorosłych, jak również u dzieci, u osób zdrowych, jak również chorych, kobiet będących w ciąży.

Rolą dietetyka jest:

– przeprowadzenie wywiadu z pacjentem,
– zapoznanie się z dokumentacją medyczną,
– określenie błędnych nawyków żywieniowych,
– zaproponowanie nowych, dobrych nawyków,
– pomoc w pozbyciu się innych problemów żywieniowych,
– opracowanie diety oraz pomoc w jej wdrożeniu,
– kontrola postępów.

Tak kompleksową pomoc dietetyka otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Zobacz także: https://deszcz.com.pl/za-co-placimy-u-dietetyka/

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Jeżeli nie mamy specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia, samodzielnie nie powinniśmy podejmować decyzji o tym, jaki rodzaj diety będzie dla nas po prostu najbardziej odpowiedni. Przede wszystkim możemy sobie zrobić więcej krzywdy, niż pożytku, jak również nie osiągnąć zamierzonego efektu. Dieta jest uzależniona od wielu czynników, w tym od:

– wieku oraz płci,
– rodzaju aktywności fizycznej,
– zapotrzebowania na kalorię,
– rodzaju dolegliwości zdrowotnych, na które cierpimy,
– rodzaju chorób, które niestety są naszą codziennością,
– leków, które regularnie przyjmujemy.

Dietetyk musi brać pod uwagę wszystkie aspekty. Inna dieta będzie potrzebna osobie, która chce schudnąć, inna dla dziecka, które sporo trenuje, jeszcze inna dla osoby, która cierpi na cukrzycę lub różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Im bardziej doświadczony dietetyk, tym na pewno lepszą dietę zaproponuje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz