Uczucie ciężkości nóg, ból, obrzęki – co zrobić, aby zapomnieć o tych uciążliwych objawach?

uczucie ciezkich nog

Uczucie ciężkości nóg nie zawsze wynika ze zmęczenia. Może być oznaką choroby. Razem z innymi objawami takimi jak drżenie nóg, ból i obrzęki pojawia się w przebiegu niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych. Jednym ze sposobów na złagodzenie tych nieprzyjemnych dolegliwości jest lek Cyclo 3 Fort. Co znajduje się w jego składzie i jaki jest mechanizm działania tego leku?

Ruszczyk kolczasty – roślina wykorzystywana w łagodzeniu objawów niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych

Ruszczyk kolczasty nazywany również myszopłochem kolczastym to roślina należąca do rodziny szparagowatych. W stanie dzikim można spotkać ją na terenie Iranu, zachodniej Azji oraz w krajach basenu Morza Śródziemnego. Jednak ze względu na swoją dekoracyjność coraz częściej pojawia się również w europejskich ogródkach.

Piękne czerwone owoce i liście o ciekawym kształcie to nie jedyne zalety tej rośliny. Oprócz tego, że jest ozdobą ogródków, od lat wykorzystywana jest w medycynie naturalnej. Wiedza na temat jej cennych właściwości przetrwała do dziś, dlatego można spotkać ją w składzie różnych leków (np. Cyclo 3 Fort).

Kłącze ruszczyka kolczastego zawiera szereg związków o działaniu zdrowotnym. Jest źródłem saponin steroidowych, olejków eterycznych, antrachinonów, flawonoidów, kwasów tłuszczowych oraz pochodnych benzofuranu.

Jakie działanie wykazują wspomniane związki i dlaczego są cennym składnikiem leków takich jak Cyclo 3 Fort? Zaobserwowano, że mają zdolność do zwiększania napięcia żylnego, a także uszczelniania i wzmacniania naczyń włosowatych poprzez hamowanie elastazy (czyli enzymu odpowiedzialnego za degradację elastyny). Ponadto wykazują działanie przeciwzapalne, wzmacniają przepływ żylny oraz ciśnienie krwi żylnej.

Cyclo 3 Fort – jakie są wskazania do przyjmowania leku zawierającego wyciąg z ruszczyka kolczastego?

Cyclo 3 Fort to lek, który zawiera 150 mg suchego wyciągu z ruszczyka kolczastego. W jego składzie występuje również 100 mg kwasu askorbowego (witaminy C) oraz 150 mg metylochalkonu hesperydyny. Tak dobrane składniki sprawiają, że jest to lek, który:

  • korzystnie wpływa na stan żył,
  • zmniejsza obrzęki,
  • łagodzi ból towarzyszący chorobom żył,
  • działa ochronnie na naczynia krwionośne.

Lek Cyclo 3 Fort stosuje się w leczeniu objawów pojawiających się w przebiegu niewydolności naczyń limfatycznych i żylnych. Należą do nich uczucie ciężkości nóg, obrzęki, ból i drżenie nóg.

Wskazaniem do podawania Cyclo 3 Fort są również dolegliwości bólowe związane z żylakami odbytu, a także plamienia lub krwawienia z dróg rodnych (spowodowane wkładką wewnątrzmaciczną lub środkami antykoncepcyjnymi z małą dawką progestagenu).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz