Transport chorych – jak go zorganizować?

transport medyczny

Konieczność przewiezienia pacjenta z domu do szpitala lub ze szpitala do domu, wakacyjne zachorowania czy urazy daleko od miejsca zamieszkania czy dojazd do placówki medycznej w celach przeprowadzenia diagnostyki, często wymagają specjalistycznego transportu. Warto wiedzieć kiedy i na jakich zasadach przysługuje nam przejazd środkami transportu sanitarnego.

Co trzeba wiedzieć o transporcie chorych?

Transport chorych w Łodzi i na terenie innych polskich miast, odbywa się przez wykwalifikowane i sprawdzone firmy. Jest on konieczny w sytuacji nagłego pogorszenia zdrowia oraz w sytuacji oczekiwania na planowe badania czy zabiegi, jeśli dojazd środkami transportu publicznego nie jest możliwy. Transport chorych specjalistycznymi samochodami, jest jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa osób chorych w czasie podróży. Wezwanie karetki w sytuacji, gdy trzeba przetransportować chorego z domu do szpitala, ale ma zagrożenia zdrowia i życia, jest nielegalne. Firmy transportujące chorych są przygotowane na różne sytuacje i warunki, w jakich mają być przewiezieni pacjenci, między innymi podczas transportu osób leżących czy wymagających stałego podłączenia do aparatury medycznej.

Jak zamówić transport chorych?

W sytuacji, gdy niezbędnych jest transport chorego, należy znaleźć firmę, która świadczy takie usługi, na przykład Ambro-Med. Korzystając z usług takich firm, będziemy mieć pewność, że transport będzie bezpieczny i komfortowy. Po wybraniu firmy, należy podać wszystkie informacje o stanie zdrowia chorego oraz opisać jego specjalistyczne potrzeby. Ułatwi to wybór odpowiedniego ambulansu i personelu, który będzie towarzyszył pacjentowi w trakcie podróży. Musimy również podać adres miejsca docelowego. Pracownicy firmy zniosą lub pomogą wyprowadzić osobę chorą lub niepełnosprawną.

Należy pamiętać, że transport chorych jest usługa płatną. Cena zależy od samochodu, który jest wykorzystywany do transportu, dystansu, a także składu załogi, która będzie przy chorym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz