Sekrety pięknej cery po 40 roku życia – kluczowe kroki i nawyki pielęgnacyjne

dbanie o cere

W wieku lat 20 wiele grzechów pielęgnacyjnych może ujść na sucho. Po 40. jednak powinnaś się liczyć z tym, że Twoja cera jest bardziej wrażliwa i podatna na zaniedbania. Przybliżymy Ci najważniejsze kroki na drodze do nieskazitelnej skóry twarzy.

Wraz z upływem czasu w naszych organizmach zachodzą pewne zmiany. Dla własnego zdrowia psychicznego powinniśmy je akceptować. Nie oznacza to jednak rezygnacji z walki o to, by jak najdłużej zachować młodość. Zrozumienie procesów w ciele to nie to samo, co bezwzględne poddanie się im. Po 40-stce wciąż możesz się cieszyć piękną, gładką i promienną cerą. Będzie ona wymagała nieco więcej uwagi, niż kiedyś, lecz efekty na pewno są tego warte. Jak powinny wyglądać Twoje nawyki pielęgnacyjne?

Po pierwsze oczyszczanie i jeszcze raz oczyszczanie

Niby oczywiste, a jednak wiele kobiet nie robi tego prawidłowo. Z czego to wynika? Zazwyczaj z niewiedzy lub powielania stereotypów, rzadziej z lenistwa. Prawidłowe oczyszczenie skóry pomoże nie tylko pozbyć się tego, co na niej zalega, czyli wyprodukowanego sebum, potu, ale także zanieczyszczeń, które osiadły na niej z powietrza oraz resztek makijażu. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie czystej twarzy jest demakijaż i mycie. Nigdy nie kładź się spać z niezmytym make-upem, choćbyś była bardzo zmęczona czy chora. Skóra przez noc również ma mieć czas na regenerację. Kiedy odbierzesz jej taką możliwość, prawdopodobnie już na drugi dzień zauważysz, że nie wygląda korzystnie. Im częściej dojdzie do takiej sytuacji, tym szybciej na Twojej cerze pojawią się oznaki starzenia.

Nie zapominaj o tym, by myć 2x dziennie twarz wodą z dodatkiem odpowiedniego preparatu. Sam płyn do demakijażu czy płyn micelarny, nie będzie wystarczający. Aby nie bać się przesuszenia w wyniku działania wody, zakończ proces oczyszczania tonizowaniem i aplikacją kremu nawilżającego.

Odżywianie i nawilżanie skóry twarzy po 40

Choć wpływ na to, jak szybko pojawią się zmarszczki, ma wiele czynników, intensywne nawilżanie cery może ten proces opóźnić. Na przesuszonej skórze, która ma niedobory kolagenu, elastyny szybciej pojawią się zmarszczki, przebarwienia, obrzęki. Zadbaj o to, by każdego dnia dostarczać swojej cerze cenne składniki aktywne, które pomogą jej zachować młodzieńczy wygląd.

Bardzo dobrze sprawdzi się do codziennej pielęgnacji krem z witaminą C, ceramidami, gliceryną, kwasem hialuronowym. Wśród wartościowych składników należy także wymienić witaminę E, koenzym Q10, retinol. W ciągu dnia koniecznie stosuj także krem z filtrem UV. Działanie promieni słonecznych bardzo szybko pogorszy kondycję skóry, dlatego powinnaś ją przed nimi chronić przez wszystkie 4 pory roku.

Nawadnianie organizmu i zdrowa dieta

Niech codzienne picie wody stanie się Twoim stałym nawykiem. Zwróć uwagę, by było to minimum 1,5-2 litrów. Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze niedobory wody osłabią skórę, spowodują jej przesuszenie, stanie się wiotka i mało elastyczna. Po drugie, dzięki wodzie będziesz na bieżąco wypłukiwać toksyny, których nadmiar może przyspieszyć starzenie się cery.

Podobnie jak woda, również witaminy i minerały dostarczone do układu krwionośnego odżywią skórę, poprawiając jej stan. Ogranicz w swojej diecie sól, cukier, a także konserwanty i inne zbędne substancje chemiczne. Komponuj zróżnicowane menu, w którym znajdzie się wiele surowych warzyw oraz owoców. Możesz także sięgnąć po suplementy, lecz miej na uwadze, że nie zastąpią one nigdy zbilansowanych posiłków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz