Prostowanie zgryzu invisalign – o czym mowa w praktyce?

Usługi ortodontyczne stale się rozwijają. Kolejne firmy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Ich celem jest jak najkrótsze i najprzyjemniejsze leczenie wad zgryzu. Metoda Invisalign to nowe podejście do aparatów ortodontycznych. Jak wygląda taki proces?

Invisalign – przełom w ortodoncji

Gabinet stomatologiczny w Olsztynie jest pierwszym przystankiem przed założeniem aparatu. Dopiero po wyleczeniu wszystkich zębów najlepiej jest sięgnąć po taki aparat. Od perfekcyjnego uśmiechu pacjenta dzieli zaledwie kilka prostych kroków. Firma Invisalign działa na rynku już od 20 lat.

Transformacja uśmiechu

W przypadku rozpoczęcia leczenia metodą Invisalign przeszkolony lekarz wykonuje szybkie i precyzyjne skany trójwymiarowe zębów pacjenta. Pomaga przy tym skaner iTeroElement. Osoba przeszkolona ustala plan indywidualnie dla każdej osoby tak, aby finalnie było to zaakceptowane przez pacjenta. Następnie wykonywane są specjalne nakładki, które można swobodnie zakładać i zdejmować.

Ważne jest, aby odwiedzać swojego lekarza raz na 6-8 tygodni. Pozwoli to szybko monitorować postępy, a w razie potrzeby otrzymuje się nowy zestaw nakładek. Ważne jest, aby nosić nakładki minimum 22 godziny dziennie. To zdecydowanie usprawni cały proces. Prostowanie zębów Invisalign to zdecydowana rewolucja w świecie ortodoncji.

Prostowanie zgryzu Invisalign jest łatwe!

Przezroczyste nakładki firmy Invisalign są stworzone do korekcji zarówno mniejszych, jak i tych bardziej złożonych wad zgryzu. Długość leczenia dobierana jest indywidualnie do pacjenta, jednak średnia wynosi od 12 do 18 miesięcy. Zdecydowana większość ludzi odczuwa różnicę w wyglądzie po trzech miesiącach noszenia nakładek, a widoczna poprawa uwydatnia się po około pół roku.

Podczas noszenia tego typu aparatu nie trzeba zmieniać swoich nawyków żywieniowych. Bez żadnego problemu można go wyjąć i spożywać posiłki jak dawniej. Laserowo przycięty materiał nakładek zapewnia także wysoki komfort podczas codziennych czynności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz