Powiększanie piersi – jaką metodę wybrać?

Jeśli jesteś niezadowolona z rozmiaru swojego biustu, możesz rozważyć jego powiększenie. Współczesna chirurgia plastyczna dysponuje kilkoma skutecznymi metodami. Najpopularniejszą z nich od wielu lat są implanty piersiowe. Jeżeli zależy Ci na wyjątkowo naturalnych efektach, bez spektakularnego powiększenia piersi, powinnaś wziąć też pod uwagę przeszczep tkanki tłuszczowej lub chirurgiczny lifting biustu. Poniżej przybliżamy pokrótce każdą z tych metod.

Powiększanie piersi implantami

Jak zauważają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, operacja piersi z wykorzystaniem implantów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród pacjentek zgłaszających się do klinik medycyny estetycznej. Podczas zabiegu można zmienić nie tylko rozmiar, ale też kształt biustu. Szczególnym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest niedorozwój anatomiczny piersi oraz zanik gruczołu piersiowego, który może wystąpić po karmieniu piersią.

Implanty piersiowe to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Oba materiały są bezpieczne dla organizmu. Odpowiednio dobrane implanty doskonale imitują tkankę piersi, a efekt końcowy zabiegu jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego biustu. Decydując się na tę metodę powiększania piersi, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rekonwalescencja po zabiegu trwa długo, a ostateczny wygląd piersi kształtuje się przez około rok.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Implanty piersiowe wszczepia się na trzy sposoby:

  • pod gruczoł piersiowy,
  • pod mięsień piersiowy,
  • stosując połączenie obu tych metod.

Po zabiegu, przez kolejnych kilka tygodni, konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza uciskowego. Pierwsze pozytywne efekty pojawiają się po około 3 miesiącach, gdy miejsce pozabiegowe całkowicie się zagoi.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest coraz częściej wykorzystywany w medycynie estetycznej. Zabieg ten nosi nazwę lipotransferu. Łączy się go z zabiegiem liposukcji, podczas którego pozyskuje się odpowiednią ilość tkanki służącej do wypełnienia piersi. Przeszczep tłuszczu nie daje tak spektakularnych efektów, jak powiększanie piersi implantami, ale pozwala na poprawienie ich kształtu, skorygowanie asymetrii i wyraźne ujędrnienie piersi.

Efekty zabiegu są bardzo naturalne i długotrwałe. Tkanka tłuszczowa to bezpieczny wypełniacz, który nie powoduje reakcji uczuleniowej. W dodatku stymuluje organizm do regeneracji. Okres rekonwalescencji w porównaniu do operacji z implantami jest znacznie krótszy.

Podnoszenie piersi, czyli lifting biustu

Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonaniu odpowiednich cięć – ich zakres zależy od wybranej metody zabiegu. Najczęściej nacina się skórę wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Nadmiar skóry jest usuwany, a gruczoły piersiowe modelowane w ten sposób, aby nadać im krągły kształt, unieść i napiąć skórę. Korekcie poddaje się również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli jest taka potrzeba. Lifting biustu można połączyć z powiększaniem piersi implantami.

Implanty, lipotransfer czy lifting biustu – co wybrać?

W podjęciu decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniej metody powiększania piersi pomoże Ci konsultacja z chirurgiem. Specjalista przedstawi Ci plusy i minusy każdej z tych metod. Weź pod uwagę nie tylko końcowy efekt zabiegu, ale też stopień inwazyjności i czas rekonwalescencji. Ostateczna decyzja musi być podjęta w pełni świadomie, po przedyskutowaniu ze specjalistą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodach modelowania biustu, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz