Polipektomia – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

zabieg polipektomii

Wszelkie schorzenia układu pokarmowego potrafią mieć bardzo nieprzyjemny dla chorego przebieg, a do tego powodować naprawdę spore problemy zdrowotne, więc trzeba sobie z nim poradzić. W tym celu stosuje się na przykład specjalne zabiegi takie jak polipektomia. Co warto wiedzieć na temat tego zabiegu, gdzie można się na niego zapisać i na czym on polega?

Gdzie zapisać się na zabieg polipektomii?

Na zabieg, jakim jest polipektomia w Katowicach możemy się zapisać w dobrych klinikach, które posiadają pracownię endoskopii. To właśnie on jest potrzebny by realizować takie zabiegi i jeśli po konsultacji z lekarzem wiemy, że coś takiego może być dla nas konieczne, by zadbać o stan zdrowia. Wtedy warto poszukać dobrej kliniki z pomocą Internetu. 

Inny zabieg z podobnej grupy to kolonoskopia w Katowicach, która również realizowana jest dzięki istnieniu pracowni endoskopii. Taką pracownię posiada na przykład Euro-Klinika z Siemanowic Śląskich, która dzięki temu może pomagać swoim pacjentom między innymi w badaniu dolegliwości związanych z układem pokarmowym. 

Co warto wiedzieć na temat polipektomii?

Polipektomia to zabieg, który ma na celu usunąć polipy, czyli małe nowotwory z jelita grubego. Mogą one być nowotworami złośliwymi, przez co tak ważne jest to, by jak najszybciej je usunąć i wdrożyć leczenie, które zapobiegnie rozwojowi groźnego nowotworu w jelicie grubym. Z pomocą polipektomii usuwa się polipy hiperplastyczne, hemartomatyczne, a także gruczolakowe. 

Zabieg polipektomii polega na wprowadzeniu do jelita grubego specjalnej sondy. Polipektomia prowadzona jest jednocześnie z kolonsokpią przy użyciu specjalnego kolonsokopu, który jest wprowadzany do układu pokarmowego. W trakcie polipektomii wpierw wyszukuje sie polipów znajdujących się w jelicie grubym, a następnie dopiero je usuwa. Wskazania do zabiegu to na przykład krwawienie z odbytu, czy też ból dolnej części brzucha. Wtedy lekarz może stwierdzić potrzebę zabiegu. Przed zabiegiem potrzebna jest jeszcze specjalna, ścisła dieta oraz przyjęcie odpowiednich płynów klarownych i leków, które wyczyszczą jelito. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz