Podpaski po porodzie – jakie powinny być?

podpaski higieniczne

Poród to szczególny i wyjątkowy czas. Jednak tym wyjątkowym przeżyciom towarzyszą również całkowicie przyziemne sprawy związane z fizjologią. Przygotowując się do porodu, należy przygotować pełną wyprawkę, w której skład wchodzą również odpowiednie podpaski. Które sprawdzą się najlepiej?

Odpowiednie podpaski po porodzie

Przygotowania do porodu zazwyczaj trwają długo i są dobrze przemyślane. W internecie dostępnych jest mnóstwo porad na temat tego, co należy zabrać ze sobą do szpitala, jakie rzeczy przydadzą się najbardziej, a jakie mniej. Dodatkowo przyszła mama może liczyć na dobre porady bliskich osób, które poród mają już za sobą. Oprócz standardowej wyprawki dla dziecka zawierającej kosmetyki, pieluszki i ubranka, przyszła mama musi pomyśleć również o swoich potrzebach. Do torby warto spakować wygodne ubrania, kosmetyki i środki higieniczne. Poza podkładami zabezpieczającymi łóżko i pościel, niezbędne są również podpaski. Te poporodowe powinny być szczególnie delikatne i bezpieczne, tak żeby nie wywoływały niepotrzebnych podrażnień. Muszą być również bardzo chłonne, ponieważ krwawienie po porodzie mogą być naprawdę intensywne. Podpaski dla kobiet, które urodziły dziecko, mają również dużo większy rozmiar. Dzięki temu zapewniają komfort i chronią dostatecznie bieliznę. Organiczne materiały sprawią, że trudny poporodowy okres, będzie łatwiejszy do przetrwania, a młoda mama będzie mogła skupić całą swoją uwagę na maluszku.

Bezpieczne podpaski dla świeżo upieczonej mamy

Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o wybór podpasek poporodowych, są podpaski ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów. Podpaski po porodzie zapewnią duży komfort, są bezpieczne dla skóry, nie powodują alergii. Podczas ich stosowania skóra może oddychać, więc nie ma możliwości, żeby rozwijały się bakterie.

Dodatkowym atutem podpasek bawełnianych jest to, że bardzo szybko się rozkładają. Całkowity czas wymagany do ich rozkładu wynosi kilka miesięcy. Dla porównania standardowe podpaski wykonane w większości z tworzyw sztucznych potrzebują kilku dziesięcioleci, żeby całkowicie się rozłożyć. Zalegające artykuły higieniczne mają negatywny wpływ na środowisko. Warto pamiętać o tym i wybrać podpaski organiczne, z biodegradowalnej bawełny. Szczególnie teraz, gdy zmiany klimatyczne postępują tak gwałtownie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz