Ośrodek terapii uzależnień – ile trwa leczenie?

terapia

Alkoholizm to naprawdę trudne uzależnienie. Pomimo leczenia alkoholikiem jest się do końca życia. Nic tego nie zmieni. Nawet osoby, które już od lat nie piją, wracają do picia. Czasami może to spowodować nawet skosztowanie tortu z dodatkiem ajerkoniaku. Należy być naprawdę czujnym. W zasadzie to trzeba się pilnować już do końca życia. Im wcześniej rozpocznie się leczenie alkoholizmu, tym wcześniej wróci się do dawnego życia. Ile takie leczenie będzie trwało?

Ile czasu zajmuje leczenie alkoholizmu w ośrodku?

Każdy ośrodek terapii uzależnień w Warszawie, jak i w innym mieście działa podobnie. Nie można jednak tutaj przekazać żadnego schematu, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Leczenie alkoholizmu jest dobrane pod osobę uzależnioną. Co więcej, nie można jednoznacznie określić czasu trwania terapii. Także jest to niemożliwe. Czasami jest to dosłownie kilka tygodni, a inni potrzebują kilka miesięcy.

Najważniejsze w leczeniu jest na pewno to, aby stosować się do wszelkich zaleceń terapeuty. Wiadomo, że zalecenia są różne. Niektóre mogą powodować nawet pewne kontrowersje, ale to właśnie terapeuta jest tutaj fachowcem oraz specjalistą. Zaufanie do niego jest naprawdę ważne. Bez tego nic się nie zdziała.

Czy do leczenia uzależnień jest potrzebny ośrodek leczenia uzależnień?

Dla osoby uzależnionej niezwykłą trudnością jest udanie się do ośrodka i przyznanie przed obcymi osobami, że jest konieczne leczenie uzależnień w Warszawie. Raczej osoby kombinują, co by tu zrobić, aby nie poddawać się leczeniu w ośrodku, tylko wyjść pozbyć się problemu samodzielnie. Czy jest to możliwe?

Czasami tak, ale czasami jest to jedynie strata czasu. Niekiedy rzeczywiście, gdy jest to początek uzależnienia, to rzeczywiście można się pozbyć problemu. W innych wypadkach może być już trudniej. Trzeba wiedzieć, że należy ocenić stopień swojego problemu.

Jeśli od razu ma się jakieś wątpliwości, to lepiej będzie udać się do ośrodka i słychać się wszelkich zaleceń terapeuty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz