Na czym polega leczenie protetyczne?

protetyka

Leczenie zębów to jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli chcemy zadbać o nasz ogólny stan zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że choroby zębów skutkować będą gorszym ogólnym stanem fizycznym i psychicznym. Coraz chętniej korzysta się w Polsce z leczenia protetycznego, które polega na odbudowie zębów z wykorzystaniem specjalistycznych protez.

Jak najskuteczniej zadbać o zęby?

Posiadanie własnych zębów przez wiele lat to niestety jest sytuacja raczej rzadka statystycznie. Najważniejsze jednak jest, aby stale konsultować się ze stomatologiem lub w razie potrzeby z protetykiem. Najważniejsze jest to, abyśmy nie ignorowali pojawiających się ubytków. Wciąż w Polsce wielu osób nie wie, czego dotyczy protetyka i ignorujemy to, że gdzieś brakuje zęba. W efekcie jednak pozostałe zęby mogą ulegać poluzowaniu. Kluczowe jest więc zwrócenie się do specjalisty, który wykorzystuje najlepsze rozwiązania w zakresie odbudowy zębów, a także tkanek miękkich jamy ustnej. Wykorzystuje się na przykład różnego rodzaju protezy, które zastępują normalne zęby.

Poza tym leczenie protetyczne polega także na pomocy pacjentom, u których występują choroby, urazy i wady rozwojowe. W gabinecie, w którym pracuje protetyk, możemy więc liczyć na zaproponowanie protez ruchomych. Mogą to być protezy całkowite albo częściowe, które są usuwane z jamy ustnej.

Jakiego rodzaju protezy się wykorzystuje?

Najczęściej protezy będą wykonane z akrylu albo metalu. Technologie stale są ulepszane tak, aby zagwarantować jak najwyższy poziom komfortu pacjentom. W protezie takiej znajdują się sztuczne zęby, które są osadzone na podparciu, które jest wykonane z tworzywa sztucznego albo z metalu. W ten sposób całość przylega do dziąseł.

Trzeba jednak pamiętać, że to zawsze protetyk w Koninie albo działający w innym mieście będzie decydować o tym, jakiego rodzaju leczenie zastosować. Można wykorzystywać protezy stałe takie jak, chociażby korony albo mosty lub implanty. Dzięki koronom odbudowuje się zniszczone i osłabione zęby, a mosty służą do uzupełniania brakujących zębów. Cenione są też implanty, które zastępują całe zęby przy wykorzystaniu sztucznych korzeni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz