Na co zwrócić uwagę kupując wyciskarkę wolnoobrotową?

wyciskarka

Urządzenia produkujące soki stanowią szeroką kategorią. Można znaleźć wyciskarki wolnoobrotowe z dużym otworem, wyciskarki jednoślimakowe lub dwuślimakowe. Wszystko zależne jest od preferencji kupującego. Aby wybrać najlepsze urządzenie, zaleca się wziąć pod uwagę nie tylko wielkość otworu wsadowego, ale i moc, prędkość obrotową silnika oraz wyposażenie dodatkowe. Wszystkie te parametry decydują o ostatecznej ocenie urządzenia.

Najważniejsze parametry wyciskarek wolnoobrotowych

Bez wątpienia najważniejszymi cechami wyciskarek jest moc urządzenia, typ silnika oraz ilość obrotów na godzinę. Do niedawna niezwykle popularne były sokowirówki, jednak czas pokazał, że wyciskane przez nie soki wcale nie są takie zdrowe. Do podstawowych zalet wyciskarek wolnoobrotowych należy wielofunkcyjność, dłuższy czas trwałości soków, ich lepsza jakość oraz wyższa zawartość witamin i mikroelementów. Do najlepszych należą wyciskarki wolnoobrotowe z dużym otworem o wysokiej mocy. Przy niskiej mocy duże produkty bardzo trudno przetworzyć na sok, a o to chodzi w tego typu urządzeniach. Co więcej, należy pamiętać o jak najniższej liczbie obrotów na minutę. Oczywiście, trzeba mieć wtedy więcej cierpliwości, ale powstały sok będzie zdrowszy. Ostatnim niezwykle ważnym parametrem jest otwór wsadowy. Im większy, tym lepszy.

Wyciskarki wolnoobrotowe z dużym otworem i ich zalety

Wyciskarki wolnoobrotowe są wspaniałymi urządzeniami, które pomagają zadbać o nasze zdrowie. W swojej budowie zamiast noży mają wbudowany wał wolnoobrotowy, który miażdży owoce i warzywa, dzięki czemu zachowuje ich wartości odżywcze. Co więcej, mechanizm urządzenia się nie nagrzewa, przez co składniki nie ulegają rozpadowi pod wpływem temperatury. Wybierając urządzenie do przyrządzania soków, należy zwrócić uwagę na wielkość otworu wsadowego. Wyciskarki wolnoobrotowe z dużym otworem są dużo lepsze w obsłudze, ponieważ składników nie trzeba przygotowywać. Większa średnica pozwala na włożenie owoców i warzyw w całości, bez wcześniejszego krojenia na kawałki. Niezwykle ważne jest, aby urządzenie było wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów sztucznych. Nie mogą one w żaden sposób zagrażać życiu ludzkiemu. Warto zwrócić uwagę również na łatwość czyszczenia wyciskarki. Ta zaleta zdecydowanie uprzyjemnia obsługę urządzenia. Przed zakupem warto zdefiniować swoje potrzeby. Istnieją wyciskarki służące jedynie do produkcji soków i smoothie oraz te swoją funkcjonalnością przypominające urządzenia wielofunkcyjne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz