Łosoś wędzony na zimno – jakie są jego wartości odżywcze?

wedzony losos

Łosoś wędzony na zimno jest świetną przekąską lub nawet potrawą. Jest to spowodowane głównie faktem, że zawiera wiele różnego rodzaju wartości odżywczych. Jakie są ich przykłady? Eksperci odpowiadają.

Co zawierał łosoś wędzony na zimno?

Łosoś wędzony na zimno w Gdańsku przede wszystkim zawiera wiele różnego rodzaju kwasów Omega 3 oraz 6. Jak powszechnie wiadomo, wpływają one korzystnie na funkcjonowanie mózgu. Mogą one również zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.

Ryby wędzone na zimno w Gdańsku zawierają także wysokie stężenie jodu. Wpływa on korzystnie na tarczyce, szczególnie jeśli chodzi o okres ciąży. Może działać również przeciwgrzybiczo oraz antybakteryjnie. Należy również podkreślić obecność selenu, który działa antynowotworowo.

Ryby morskie w Gdańsku posiadają także wysokie stężenie cynku. Ten natomiast poprawia wygląd skóry oraz reguluje wydzielanie insuliny. Może również wzmocnić komórki oraz poprawić kondycję włosów i paznokci. Żelazo zawarte w łososiu wpływa także na poprawę ukrwienia.

Łosoś wędzony na zimno – gdzie kupić?

Delikatesy rybne w Gdańsku to świetna placówka, w której można zakupić takie produkty. Warto wybierać ryby, które pochodzą ze sprawdzonych łowisk. Tylko wtedy można mieć pewność, że nie zagrażać się środowisku naturalnemu.

Hurtownia ryb w Gdańsku również jest dobrą placówką, w której można nie tylko kupić smaczne ryby oraz przetwory, ale także zyskać niską cenę. Warto o tym pamiętać oraz regularnie spożywać łososia wędzonego nie tylko na zimno, ale także gorąco.

Ryby wędzone na gorąco w Gdańsku różnią się między tymi, które są wędzone na zimno, przede wszystkim smakiem oraz aromatem. Niektóre z wartości odżywczych ulegają redukcji ze względu na użycie wysokiej temperatury. Mimo wszystko warto również je spożywać.

Łosoś wędzony na zimno posiada przede wszystkim źródło kwasów Omega. Dodatkowo posiada także jod, selen, cynk oraz żelazo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz