Lifting bez skalpela? Sprawdź, w czym jeszcze pomoże Ci laseroterapia

medycyna estetyczna

Modelowanie sylwetki, odmładzanie twarzy, usuwanie blizn czy tzw. pajączków to zaledwie kilka zadań, z którymi doskonale radzą sobie nowoczesne lasery. Zabiegi wykonywane profesjonalnymi laserami są zazwyczaj bezbolesne, nie wymagają długiej rekonwalescencji, a przede wszystkim cechują się wysoką skutecznością. Dowiedz się, w jakich dolegliwościach pomoże Ci laseroterapia.

Usuwanie zmian naczyniowych

Najnowszej generacji platformy laserowe, takie jak Alma Harmony Pro renomowanej firmy Alma Lasers, to urządzenia pozwalające na efektywne usuwanie zmian naczyniowych, w tym zwłaszcza popularnych „pajączków”. Nowoczesny laser jest bezkonkurencyjny w szybkim leczeniu poszerzonych naczynek na twarzy, dekolcie i nogach, naczyniaków rubinowych i gwiaździstych oraz teleangiektazji. Głowica Nd:Yag urządzenia jako jedyna wśród dostępnych na rynku laserów posiada specjalny system chłodzenia, który zabezpiecza naskórek przed przegrzaniem, zwiększając tym samym komfort pacjenta podczas zabiegu. Wiązka lasera przenika przez skórę, nie uszkadzając jej, a następnie zostaje nakierowana na widoczne żyłki, co prowadzi do ich obkurczenia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Jeśli chodzi o tego rodzaju zabiegi laserem, Gliwice to miasto, w którym gabinet dermatologiczny Dermapoint oferuje bezbolesne usuwanie zmian naczynkowych innowacyjnym laserem medycznym Alma Harmony Pro. Specjalistyczny sprzęt zapewnia sprawną i przede wszystkim efektywną likwidację poszerzonych naczynek, co pozwoli Ci uzyskać piękną, zdrowo wyglądającą skórę na twarzy lub innych częściach ciała.

medycyna estetyczna

Skuteczny lifting twarzy

Wspomniane urządzenie, jako jedyne na rynku, wyposażono także w technologię Q-switch. Specjalna głowica ClearLift wykorzystuje krótkie impulsy o wysokiej energii, które znajdują zastosowanie w terapii przeciwstarzeniowej i bezoperacyjnym liftingu twarzy. Sprzęt zapewnia bardzo wysoką skuteczność w poprawie jędrności skóry, usuwaniu blizn, przebarwień oraz wygładzaniu zmarszczek. Zabiegi te można bez obaw wykonywać o każdej porze roku. Są bezbolesne, a pacjent może od razu wrócić do codziennej aktywności. Regularny laserowy lifting twarzy to polecana alternatywa dla stosowania innych zabiegów i operacji odmładzających.

Usuwanie blizn

Wykonywane specjalistycznym urządzeniem zabiegi laserem (Gliwice, ale również realizowane w innych miastach Polski) to także sposób na poradzenie sobie z bliznami. Zabiegi laserowe pomagają skutecznie zlikwidować nawet stare blizny. Są przy tym bezpieczne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. To polecane rozwiązanie dla osób, które cierpią z powodu widocznych blizn pooperacyjnych czy pozabiegowych, zmian potrądzikowych albo powstałych w wyniku głębokich ran skórnych.

Czy zabiegi laserowe są dla każdego?

Laseroterapia ma szerokie zastosowanie i cieszy się bardzo dużą popularnością, jednakże nie każdy może poddać się tej metodzie leczenia. Do przeciwwskazań zalicza się infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, okres ciąży i karmienia piersią, przebyte choroby nowotworowe, zażywanie leków mogących wywoływać nieprawidłowe reakcje skórne, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.

Przeciwwskazań do zabiegów laserowych nie ma więc wiele, a niektóre z nich (np. okres ciąży, karmienia piersią albo infekcje wirusowe) wykluczają pacjenta z możliwości skorzystania z terapii jedynie na krótki czas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz