Konsultacje psychologiczne online — co warto o nich wiedzieć?

W konsultacjach psychologicznych, bez względu na to, w jakiej formie się odbywają, chodzi przede wszystkim o dobro pacjenta, zapewnienie mu profesjonalnej i fachowej pomocy dopasowanej do jego indywidualnych potrzeb i problemów, z którymi się boryka. Problemy mogą tyczyć się życia prywatnego i zawodowego. Co warto wiedzieć o takich spotkaniach, zanim zapiszesz się na swoją pierwszą konsultację online?

Jak przygotować się do pierwszej rozmowy z psychologiem?

Przy rozmowach prowadzonych drogą internetową należy zadbać o dostęp do pewnego i silnego łącza, aby konsultacje psychologiczne online przebiegały w dobrej atmosferze bez zbędnych problemów technicznych. Zacinanie się wypowiedzi rozmówców może prowadzić do nieporozumień i wprowadza napiętą atmosferę, która nie ułatwia terapii, rozmowy i skupienia się na rozwiązywaniu życiowych problemów. Kolejną istotną kwestią jest zadbanie o to, by w miejscu konsultacji nikt ci nie przeszkadzał, byś mógł liczyć na spokój, prywatność i nie martwił się o to, że ktoś słyszy twoją rozmowę ze specjalistą. Najlepiej przed każdą taką rozmową upewnić się, że komputer, telefon lub tablet działają bez zarzutów, są podłączone do źródła zasilania, czym wyeliminujesz najbardziej oczywiste i najczęściej występujące problemy, które mogą wpłynąć na przebieg samej konsultacji.

Sposoby płatności i kwestie organizacyjne

W przypadku prywatnych wizyt online zazwyczaj psychologowie proszą o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny, by ustalić termin rozmowy i sposób jej przeprowadzenia. Następnie informują o kosztach pojedynczej wizyty i sposobach płatności za nią. W zdecydowanej większości przypadków konieczne jest opłacenie konsultacji z góry. Poradnia psychologiczna w Gdańsku to jedno z miejsc, w którym możesz liczyć na profesjonalne wsparcie. Kontaktując się z poradnią, uzyskasz informacje na temat przebiegu spotkań i wszystkich związanych z nimi procedur. Wcześniejszy kontakt to najlepszy sposób na to, by pierwsza konsultacja przebiegała bez zbędnego stresu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz