Jakie są najzdrowsze narody na świecie?

nazdrowszy narod na swiecie

Wiele badań jasno wskazuje, że niektóre narody są zdrowsze od innych. Ma na to wpływ wiele czynników zarówno środowiskowych, jak i społecznych. W których krajach obywatele odżywiają się najlepiej i cieszą się dobrym zdrowiem? Podpowiadamy.

Hiszpania – kraj słonecznych dni

Klimat, przewaga słonecznych dni, bezsprzecznie wpływa na dobry nastrój, samopoczucie, a także zdrowie fizyczne mieszkańców zachodnioeuropejskiego państwa, jakim jest Hiszpania. Kraju, w którym sezon na bogate w witaminy owoce i warzywa trwa cały rok, ryby i owoce morza zawsze są świeże, a mentalność jego mieszkańców nie pozwala na życie w biegu, przepełnione ogromem stresu i nerwów. Nie ma więc powodów do zdziwienia, że Hiszpania w tym roku okrzyknięta została najzdrowszym krajem na świecie.

Hiszpanie zamieszkujący południową część swojej ojczyzny, z pewnością nie mogą narzekać na niedobór zbawiennej w swoim działaniu witaminy D. Średnia temperatura powietrza przeważnie nie spada poniżej magicznej dwudziestki, a śródziemnomorski klimat nawet podczas chłodniejszych dni niesie ze sobą ulotne wspomnienia beztroskich wakacji. Jest to z pewnością jedna z wielu rzeczy, których możemy pozazdrościć mieszkańcom Costa Blanca, wywiera to bezsprzeczny wpływ na ich zdrowie. Z tego powodu wakacje tam są jednymi z najbardziej pożądanych. Na stronie https://www.traveligo.pl/ można odnaleźć wiele ciekawych ofert.

Zobacz także: https://suplementacja.info/na-jakie-przyprawy-warto-postawic-w-diecie/

Czemu Włochy zawdzięczają swoje zdrowe podejście?

Włochy swój sukces według mediów zawdzięczają świeżej wysokojakościowej żywności oraz diecie śródziemnomorskiej. Dziennik Corriere della Sera podkreśla, że Włosi swą dobrą kondycję utrzymują mimo trudności wynikających z kryzysu gospodarczego. Wysoka lokata w rankingu oznacza, że naród odznacza się wspomnianą wcześniej wysoką jakością żywności, ponadprzeciętną długością życia, dobrą kondycją zdrowia psychicznego oraz stosunkowo niskim odsetkiem osób palących tytoń i cierpiących na wysokie ciśnienie krwi.

Z tego powodu wakacje we Włoszech to również często wybierany kierunek. Najwięcej obiektów światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się właśnie tutaj. Rzymskie Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie czy Bazylika św. Marka w Wenecji to jedne z najbardziej znanych zabytków. Tak naprawdę, w każdym mniejszym lub większym mieście znajdziemy piękne budynki, klimatyczne uliczki, zamki i katedry. Każde miasteczko ma swoje centro storico z brukowanymi uliczkami i wielowiekową historią. Podobnie jest w przypadku kraju Katalonii. Wakacje w Hiszpanii też mogą być niezapomnianą podróżą.

1 Trackback / Pingback

  1. Co uprawia i co hoduje się w Grecji? - Hoduj Bydło .pl

Dodaj komentarz