Jakie produkty wspomagają odchudzanie?

Odchudzanie to proces, który często kojarzy się z wieloma wyrzeczeniami. W trakcie zrzucania zbędnych kilogramów zdarzają się przeszkody, np. problemy z metabolizmem. Warto ułatwić sobie odchudzanie i sięgnąć po naturalne produkty, które mogą przyspieszyć ten proces i zmniejszyć związane z nim dolegliwości, takie jak napady głodu.

  1. Zioła na odchudzanie – mniszek lekarski
  2. Domowe sposoby na odchudzanie – zielona herbata
  3. Napary na odchudzanie – pu-erh i yerba mate
  4. Naturalne odchudzanie – kwiat hibiskusa
  5. Odchudzanie z ziołami – pokrzywa zwyczajna
  6. Ziołowe tabletki wspierające proces odchudzania

Zioła na odchudzanie – mniszek lekarski

Mniszek lekarski to pospolita roślina, która w kwietniu i maju rośnie niemal wszędzie. Warto go zebrać i zachować, bo ma on wiele cennych właściwości. Jedną z nich jest działanie ułatwiające redukcję masy ciała – mniszek przyspiesza metabolizm oraz czyni trawienie wielu pokarmów dużo łatwiejszym. W tym celu najlepiej pić napar sporządzony z kwiatów tej rośliny.

Domowe sposoby na odchudzanie – zielona herbata

Zielona herbata to bogate źródło substancji przeciwutleniających, przyczyniających się do redukcji liczby wolnych rodników i tym samym spowolnienia starzenia się skóry. Jak się jednak okazuje, na tym jej dobroczynne działanie się nie kończy. Ma ona bowiem korzystny wpływ również na tempo przemiany materii, co sprawia, że proces odchudzania przebiega szybciej. Chcąc włączyć ją do swojej diety, warto jednak pamiętać, że nie powinny pić jej osoby zmagające się z refluksem oraz chorobą wrzodową.

Napary na odchudzanie – pu-erh i yerba mate

Pu-erh, czyli czerwona herbata, zawiera ogromne ilości katechin, czyli związków odpowiedzialnych za spowolnienie rozwoju tkanki tłuszczowej. Wśród innych herbacianych napojów godne polecenia osobom odchudzającym się jest również yerba mate. Kwas chlorogenowy, którego źródłem jest ten napar, reguluje poziom glukozy we krwi – przez to zmniejsza się ilość insuliny, a w konsekwencji – uczucie głodu.

Naturalne odchudzanie – kwiat hibiskusa

Po herbatki z hibiskusa warto sięgnąć między innymi ze względu na działanie moczopędne, dzięki któremu ułatwia on pozbycie się nadmiaru wody i oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji. Poza tym zawiera fasolaminę, która zmniejsza działanie amylazu – enzymu, który w naszym organizmie jest odpowiedzialny za trawienie cukrów. Dzięki temu mniejsza ich ilość zostaje wchłonięta, a my przyjmujemy z pokarmów mniej kalorii.

Odchudzanie z ziołami – pokrzywa zwyczajna

To kolejny, po mniszku, pospolity chwast, który znalazł się w naszym zestawieniu. Rosnąca niemal wszędzie pokrzywa to jednak prawdziwy superfood o wielorakim działaniu. Jednym z możliwych zastosowań pokrzywy zwyczajnej jest wspomaganie odchudzania poprzez ograniczenie wahań poziomu glukozy we krwi i tym samym wyeliminowanie problemów związanych z napadami niedającego się opanować głodu.

Ziołowe tabletki wspierające proces odchudzania

Poza herbatkami, wsparciem w odchudzaniu mogą okazać się również wszelkiego rodzaju tabletki wspierające proces odchudzania. Decydując się na stosowanie któregoś z tego typu produktów – a także herbatek – powinniśmy jednak pamiętać, że nawet naturalne składniki mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przyjmowanie jakiegokolwiek środka należy zatem skonsultować z lekarzem. Nie zapominajmy też, że wymienione w tym artykule produkty, same nie przyniosą oczekiwanych efektów. By je zauważyć, niezbędna jest zmiana diety oraz regularny wysiłek fizyczny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz