Jak zaoszczędzić czas w kuchni?

Czas w kuchni na wagę złota

Gotowanie – dla jednych pasja, dla innych konieczność, która nie sprawia żadnej przyjemności. Czas przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków różni się w zależności od zastosowanych produktów, jednak niektóre dania wymagają przynajmniej kilkudziesięciu minut spędzonych w kuchni. Można jednak skutecznie ograniczyć czas spędzony na gotowaniu dzięki kilku sprawdzonym trikom.

    1. Szybkie gotowanie: planowanie posiłków

Jednym z niezawodnych sposobów, który pozwala zaoszczędzić sporo czasu na domowym gotowaniu jest planowanie posiłków z wyprzedzeniem. W ten sposób nie trzeba codziennie zastanawiać się nad jadłospisem – wystarczy spojrzeć we wcześniej sporządzone notatki by wiedzieć co ugotować. Planowanie posiłków wbrew pozorom pozwala zaoszczędzić nawet kilka godzin w skali tygodnia.

    1. Szybkie gotowanie: większe porcje

Jeżeli już zabieramy się do gotowania obiadu czy ciepłej kolacji to dlaczego od razu nie przygotować kilku porcji ekstra? Dotyczy to przede wszystkim dań jednogarnkowych, które odpowiednio zabezpieczone można przechowywać w lodówce kilka dni lub po prostu zamrozić. Mrożenie jedzenia to świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcemy oszczędzić swój cenny czas i narażać się na stołowanie w barach szybkiej obsługi. Mrozić można wiele produktów, również tych poddanych już obróbce termicznej – ciasto na pizzę, ciasto na naleśniki, ale także ugotowane mięso czy warzywa.

Zobacz także: https://swiatkobiet.net.pl/jak-zaczac-zdrowo-sie-odzywiac-przydatne-wskazowki/

    1. A może dieta pudełkowa?

Popularność diet pudełkowych systematycznie wzrasta, czego dowodem jest spora liczba nowych firm specjalizujących się w cateringu pudełkowym z dostawą do domu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią gotować lub po prostu nie mają na to czasu. Dzięki gotowym posiłkom można zaoszczędzić wiele czasu w kuchni, który można spożytkować w znacznie przyjemniejszy sposób. Ogromną zaletą cateringu dietetycznego jest możliwość wyboru spośród kilku wariantów żywieniowych opracowanych przez doświadczonych dietetyków. Co więcej – każdy klient może przystosować kaloryczność diety, która może stać się początkiem drogi do smukłej sylwetki. Dieta pudełkowa to jeden z lepszych wynalazków współczesnego świata, dzięki któremu można jeść smacznie, zdrowo bez zbędnego wysiłku.

    1. Szybkie gotowanie: lunchboxy

Przygotowywanie posiłków bezpośrednio przed wyjściem do pracy czy tuż po powrocie do domu po ciężkim dniu często kończy się jedzeniem na mieście, co nie jest dobre ani dla naszego zdrowia, ani dla naszego portfela. Warto zatem spróbować przygotowywania posiłków dzień wcześniej, a dokładnie wieczorem, kiedy nasza produktywność plasuje się na odpowiednim poziomie. Dobrym rozwiązaniem jest również zabieranie ze sobą do pracy resztek z obiadu czy kolacji, które wciąż są zdatne do spożycia.

1 Trackback / Pingback

  1. Jak schudnąć po kwarantannie? ⋆ Świat na obcasach

Dodaj komentarz