Implanty zębowe – kiedy konieczne jest ich wstawienie?

implanty zebowe

Osoby, które mogą pochwalić się białym i zdrowym uśmiechem są naturalnie bardziej pewne siebie i łatwiej nawiązuą znajomości. Problemy z zębami są jednak dość powszechne i wciąż wielu ludzi cierpi na dolegliwości z nimi związane. Niekiedy w wyniku chorób czy zaniedbań dochodzi nawet do utraty zębów.

Kiedy wstawia się implanty?

Brak zębów to nie tylko defekt wizualny, ale też dolegliwość zdrowotna. Nawet jeden brakujący ząb może fatalnie wpływać na pozostałe i ogólnie na cały zgryz. Dochodzi do skrzywień i przesunięć, co może też powodować trudności w czyszczeniu. W takiej sytuacji pomóc może Opdent Poradnia Stomatologiczna z zespołem specjalistów.

W miejsce brakującego zęba można wstawić implant, który będzie wyglądał zupełnie jak naturalny ząb i tak samo funkcjonował. Możliwe jest wstawienie pojedynczych implantów lub mostków, dzięki czemu dana osoba znów może się uśmiechać. Implanty są tworzone na podstawie naturalnych zębów, przez co wyglądają identycznie jak te właściwe.

Gdzie można wstawić implanty?

W dzisiejszych czasach możliwe jest wstawienie implantów nie tylko w największych klinikach w kraju, ale praktycznie w każdej dobrej przychodni stomatologicznej. Nowoczesne implanty w Bieruniu wykonywane są z trwałych materiałów, dużo wyższej jakości niż te, z których korzystano wcześniej.

Żeby stworzyć implant, opracowuje się model zęba lub zębów na podstawie szczęki danej osoby. Na podstawie odlewu można dokładnie wytworzyć implant odpowiadający kształtowi dziąsła czy dziąseł. Taki implant nie jest problematyczny i nie czuje się go podczas korzystania.

Czy implanty są trwałe?

Nowoczesne implanty wykonane są z trwałych i sterylnych materiałów, więc po założeniu można cieszyć się nimi bardzo długo. Niezbędna jest oczywiście właściwa higiena jamy ustnej i regularne kontrole u stomatologa. Jeśli sztuczny ząb jest dobrze wykonany, nie da się go odróżnić od naturalnego bez odpowiedniej wiedzy.

Podsumowując, obecnie możliwe jest zastąpienie sztucznych zębów nowoczesnymi implantami. Wpasowuje się je w istniejące wyrwy po zębach, dzięki czemu wyglądają jak naturalne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz