Implanty zębowe – jak wybrać najlepsze?

Implanty stomatologiczne są obecnie powszechnie stosowanym i bardzo zalecanym zabiegiem wchodzącym w skład protetyki. Dlaczego? Ponieważ świetnie spełniają swoją funkcję. A jak wybrać najlepsze implanty zębowe, by móc cieszyć się najlepszymi rezultatami?

Jak wszczepia się implanty zębowe?

W jaki sposób wszczepia się implanty stomatologiczne? Pierwsza część zabiegu polega na umieszczeniu w dziąśle implantu, który zastąpi brakujący korzeń zęba. Druga część polega na przymocowaniu sztucznego zęba na szczycie implantu. Można to zrobić za pomocą jednego z kilku dostępnych obecnie systemów: śrubowych, kulowych lub śrubowo-kulowych.

Jeśli chodzi o najlepsze implanty zębowe we Wrocławiu znaleźć można niejeden rekomendowany gabinet stomatologiczny, w którym wykonuje się również inne zabiegi, takie jak usuwanie ósemki czy zdjęcie RTG zębów.

Jakie implanty zębowe są najlepsze?

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych implantów stomatologicznych? Po pierwsze – materiał. Istnieją różne materiały, z których mogą być wykonane implanty, ale za trwalsze uważa się te wykonane z tytanu. Po drugie – stabilność. implanty powinny być na tyle stabilne, aby wytrzymywały nacisk podczas żucia, nie łamiąc się ani nie wypadając z miejsca. Dobre implanty zębowe są znacznie lepszym i trwałym rozwiązaniem niż na przykład protezy we Wrocławiu.

Z jakich materiałów są wykonywane implanty zębowe?

Z jakich materiałów wykonuje się implanty stomatologiczne? Istnieją trzy główne rodzaje materiałów, z których wykonuje się implanty stomatologiczne: stop tytanu, cyrkon i czysty tytan. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Stop tytanu jest najczęściej stosowanym materiałem do wykonywania implantów stomatologicznych. Jest mocny, trwały i elastyczny. Można go stosować zarówno w przypadku wymiany pojedynczego zęba, jak i wielu zębów. Jest to jeden z najmocniejszych materiałów występujących na naszej planecie, dlatego stomatologia estetyczna tak często go wykorzystuje na implanty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz