Estetyka okolicy powiek – poprawa wyglądu i zdrowia w jednym

powieki

Operacje plastyczne dawniej wzbudzały negatywne skojarzenia, jednak ta tendencja wyraźnie się zmienia. Ludzie dostrzegają, że poza walorami estetycznymi, często taki zabieg może mieć istotny wpływ na nasze zdrowie. Idealnym przykładem są tutaj operacje plastyczne okolicy powiek, które poza pozbyciem się zmarszczek mogą sprawić, że uwolnimy się na przykład od migren.

Działanie toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa czyli tzw. botox to egzotoksyna, która w medycynie estetycznej stosowana jest jako produkt leczniczy. Jej działanie polega na hamowaniu wydzielania acetylocholiny z pęcherzyków presynaptycznych na poziomie połączeń nerwowo-mięśniowych mięśni twarzy. Dzięki temu dochodzi do hamowania przekazywania impulsów nerwowych, co następnie prowadzi do odwracalnego zaniku siły mięśniowej.

Gdy mięśnie twarzy przestają się nadmiernie kurczyć, wygładzeniu ulegają zmarszczki. Jest to niewątpliwie najbardziej istotny skutek stosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej okolicy powiek. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie pozbyć się zmarszczek pod oczami, kurzych łapek czy poziomych zmarszczek czoła, ale także lwiej zmarszczki i bocznych zmarszczek nosa, tzw. króliczych.

Prozdrowotne działanie toksyny botulinowej

Poza walorami estetycznymi, zabiegi plastyczne okolicy powiek mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Toksyna botulinowa, poprzez zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego, przyczynia się do pozbycia dolegliwości bólowych, towarzyszących przewlekłym migrenom. Kto miewa migreny ten wie, jak ciężki do zniesienia potrafi być ból z nimi związany, więc perspektywa pozbycia się go wydaje się bardzo atrakcyjna i kusząca.

Poza tym zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej może pomóc nam w przypadku nadmiernej potliwości, a także patologicznego tarcia zębami żuchwy o zęby szczęki, występującego przeważnie w nocy, czyli tzw. bruksizmu.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg?

W przypadku każdego zabiegu – w tym także zabiegów medycyny estetycznej – najlepiej zaufać profesjonalistom z dużym doświadczeniem. Co to jednak znaczy w tym przypadku? Odpowiedź jest jedna – fachowa klinika okulistyczna.

Lekarze w klinice okulistycznej to zazwyczaj bardzo doświadczeni specjaliści pracujący na nowoczesnym sprzęcie. Dzięki temu mamy gwarancję, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo, a my będziemy mogli cieszyć się ze zniknięcia zmarszczek, dolegliwości bólowych, nadmiernej potliwości czy bruksizmu.

Warto przy tym wspomnieć i zachęcić wszystkich do regularnych badań, dzięki którym będziemy mieli szansę dostatecznie szybko zdiagnozować każdy problem z naszym zdrowiem i odpowiednio wcześnie podjąć leczenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz