Endodoncja – czym się zajmuje?

wizyta u dentysty

Endodoncja to nazwa, która większości osób może absolutnie nic nie mówić. Czym więc ona jest?

Czym dokładnie jest endodoncja?

Świat stomatologii jest często naprawdę bardzo skomplikowany. Nie inaczej jest w przypadku usług i zabiegów, jakie możemy spotkać w gabinetach stomatologicznych. Jednym z najważniejszych działów tej nauki jest endodoncja. Słowo to brzmi dość tajemniczo, lecz z pewnością zabrzmi mniej, jeżeli zostanie dodany fakt, iż jest to dział bardzo mocno powiązany z leczeniem kanałowym. Endodoncja jest nauką, która opiera się na rozpoznawaniu i leczeniu chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych, a podstawową metodą leczenia jest tutaj leczenie kanałowe, o którym powiemy sobie trochę później. Endodoncja wchodzi do gry w momencie, gdy u pacjenta występują bardzo duże ubytki próchnicze, poszło do martwicy miazgi, ząb uległ złamaniu bądź jama ustna musi zostać przygotowana do zamontowania mostu bądź korony.

Endodoncja i kanałowe leczenie zębów – dlaczego czasem nie ma innego wyjścia?

Kanałowe leczenie zębów, przeprowadzanie między innymi w Centrum implantologii i stomatologii estetycznej – Dr Łyszczarz Clinic posiada w obiegowej opinii swoistą niesławę z uwagi na skomplikowanie oraz bardzo nieprzyjemne uczucie podczas zabiegu. Czasami jednak naprawdę trudno jest szukać odwrotu. W momencie, gdy dany ząb jest już w tak tragicznym stanie, iż doszło do martwicy miazgi, konieczne jest oczyszczenie wnętrza zęba i wypełnienie go nową substancją, która pozwoli na jego dalsze funkcjonowanie w jamie ustnej. Ten zabieg stosowany jest naprawdę w ostateczności, kiedy nie pojawia się inne wyjście na uratowanie zęba.

Jak szukać gabinetu oferującego usługi endodoncji?

Jeżeli konieczne będzie w naszym przypadku skorzystanie z usług endodoncji, poszukiwania dobrej jakości gabinetu możemy rozpocząć w Internecie. Znajdziemy tam wiele uznanych klinik w okolicy, poznamy szacunkowe cenniki oraz kadrę pracowniczą, a także będziemy w stanie sprawdzić opinie byłych pacjentów na temat danego ośrodka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz