Dobra piżamka to dobry sen

czym sie kierowac przy wyborze pizamy

Kto nie chciałby dobrze spać. Każdy stara się spędzać w łóżku tyle czasu, ile potrzebuje. Nie inaczej jest w przypadku dziecka, któremu trzeba zapewnić duże ilości odpoczynku po męczącej zabawie. Sen w jego przypadku jest bardzo ważny. Dlatego też warto wybrać się do sklepu i kupić idealną piżamkę. 

Jak dobrać piżamę

To, w czym śpimy może poprawić lub pogorszyć jakość snu. Przy wyborze piżamy dla swojego syna powinnaś trzymać się kilku zasad. Po pierwsze, zwracaj uwagę na pory roku. W lato lepiej kupić lekką piżamkę, w zimę grubszą. Nie chcemy, by dziecko się roztapiało lub marzło. Materiał powinien być dostosowany do tego, jaka temperatura panuje w jego pokoju. Przegrzewanie dziecka, nawet jeśli wydaje Ci się, że to konieczne, nie przynosi niczego dobrego. Piżamy chłopięce powinny być idealnie dopasowane do warunków. 

Niektóre piżamy są zapinane na guziki lub suwaki, inne nie. Jak rozwiązać ten problem? W przypadku małego dziecka lepiej unikać tego typu piżam, ponieważ nieopatrznie może ono połknąć jakiś element. Chłopcy są bardzo ruchliwi i lubią testować nowe rzeczy. Dlatego też najlepiej będzie, jeśli ubranie do spania założy w tradycyjny sposób. Starszaki same radzą sobie z zapięciami, więc dla nich taka piżama będzie w sam raz. Tylko nie zapinajcie jej pod samą szyję!

Ważnym aspektem jest również wygląd piżamy. Mali chłopcy chcą wyglądać dobrze i modnie. Są zachwyceni, gdy na bluzce maluje się wizerunek któregoś z Avengersów lub Dragon Ball. Nastolatki najczęściej decydują się na strój, który kolorystycznie przypomina ten noszony przez ich rodziców. 

Zwróć też uwagę na materiał, z jakiego piżama jest wykonana. O wiele lepiej jest zdecydować się na włókna naturalne takie, jak bawełna, len lub bawełna na zimę. Takie tkaniny na pewno nie podrażnią delikatnej skóry małego dziecka. Starszakom też lepiej wybierać piżamy uszyte z wysokiej jakości materiałów. 

Jakie są rodzaje piżam

Piżamy są różne. Na rynku znajdziesz wiele ich rodzajów. Do najbardziej popularnych należą te dwuczęściowe, czyli złożone z bluzki i spodni. Wśród nich możesz wybierać. Są długie piżamy i krótkie. Różnią się też materiałem oraz nadrukami. Niektóre z nich mają guziki, inne suwaki. Chłopcy są wręcz fanami piżam, które składają się z bluzki z krótkim rękawem oraz spodenek. Ten rodzaj zapewnia im nieskrępowane ruchy. 

Piżamy z długimi rękawami wybierane są wtedy, gdy w pokoju jest chłodno. Najczęściej dotyczy to zimowej pory, gdy temperatury odczuwane są zupełnie inaczej niż w lato.

Ciekawym pomysłem są tak zwane kigurumi. Te piżamy sprawdzą się podczas srogiej zimy. Czym one tak właściwie są? To pewien rodzaj piżam-kombinezonów. Co w nich jest takiego ciekawego? Nosząc na sobie kugurumi, dziecko może przekształcić się w swoją ulubioną postać z bajek lub filmów. Na rynku znajdziesz piżamy w kształcie kota, pokemonów, psa lub lwa. 

Tym sposobem przechodzimy do onesie. Są to jednoczęściowe kombinezony do spania. Wykonany jest on z polaru, dlatego lepiej nie nosić go latem, bo można się przegrzać. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz