Dieta pudełkowa – czy warto? Zalety i wady cateringu dietetycznego

dieta pudelkowa

Chcesz odżywiać się zdrowo, ale nie masz czasu na gotowanie? Zależy Ci na tym, aby jedzenie odpowiadało Twoim indywidualnym wymaganiom? Pomyśl o zamówieniu cateringu dietetycznego. Co warto o nim wiedzieć? Jakie są jego główne zalety i wady?

Czym jest catering dietetyczny?

Pod pojęciem cateringu dietetycznego znajduje się rodzaj usług cateringowych, które mają na celu dostawę zdrowych, zbilansowanych dań bezpośrednio do klienta. Dania te przeznaczone są na cały dzień – włączają śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Catering dietetyczny, który określany jest także jako dieta pudełkowa, ponieważ dania dostarczane są do klientów w pudełkach, jest obecnie bardzo popularny i decyduje się na niego wiele osób. Warto jednak pamiętać o tym, że ma on zarówno swoje zalety, jak i wady.

Zalety i wady cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny – zalety:

  • Zbilansowane dania dopasowane do indywidualnych wymagań – firmy cateringowe oferują swoim klientom szeroką gamę diet do wyboru, z których każda może mieć także różną kaloryczność. Dzięki temu można łatwo dopasować je do swoich wymagań, gustu, stanu zdrowia i wielu innych czynników.
  • Oszczędność czasu – decydując się na dietę pudełkową, można zaoszczędzić sporo czasu na przygotowywaniu posiłków, dlatego to propozycja dla osób zabieganych, zapracowanych, ale także dla tych, które po prostu nie lubią spędzać czasu w kuchni.
  • Większa motywacja – dzięki cateringowi dietetycznemu można łatwiej zmotywować się do zmian w swojej diecie, a także w trybie życia. Catering może pomagać wtedy w zrzuceniu nadmiaru kilogramów, poprawie wyników sportowych, a także ogólnie w prowadzeniu zdrowszego życia.

Catering dietetyczny – wady:

  • Wysoka cena – główny minusem cateringu dietetycznego jest jego spora cena, ponieważ jeden dzień diety pudełkowej to nawet około 50-80 złotych zależnie od wybranego programu dietetycznego.
  • Produkcja dużej ilości odpadów – każde danie pakowane jest w osobny pojemnik, dlatego osoby korzystające z cateringu dietetycznego produkują większą ilość odpadów. Sposobem na złagodzenie negatywnego wpływu na środowisko jest wybór firmy cateringowej pakującej dania w biodegradowalne opakowania.
  • Ryzyko niskiej jakości posiłków – warto poświęcić czas na wybór dobrej firmy cateringowej.

Osobom, które chciałyby skorzystać z oferty jak dieta pudełkowa Katowice prezentują szeroką gamę firm prowadzących usługi cateringowe wraz z dowozem do klientów. Z aktualnymi propozycjami można zapoznać się bliżej bezpośrednio na stronach internetowych firm cateringowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz