Czy SMOG niszczy nasze zdrowie?

wplyw smogu

Smog od wielu lat jest nieodłącznym elementem sezonu jesienno-zimowego, wdychamy go nie tylko podczas przebywania na dworze, ale również w naszych domach, czy też w pracy. Nie byłoby powodu do zmartwień gdyby nie to, że długotrwałe wdychanie smogu może być niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia.

Jak szkodliwy jest smog i jak radzić sobie ze zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu?

Smog czym właściwie jest?

Choć smog jest nierozłącznym elementem każdego sezonu grzewczego w Polsce, nie każdy w zasadzie zdaje sobie sprawę czym jest. Smog to kombinacja zanieczyszczeń, która w sposób znaczący zmienia naturalny skład atmosfery. Należy dodać, że smog występuje najczęściej w największym stężeniu, kiedy jednocześnie występuje takie zjawisko atmosferyczne jakim jest mgła. Zanieczyszczenia w wyniku których mamy do czynienia ze smogiem powstając z bardzo wielu przyczyn i nie sposób wskazać jednej z nich. Dlatego tak trudnym jest proces wyeliminowanie tego zjawiska.

Jak smog wpływa na nasz organizm?

Tak jak wspomniano we wstępie tego artykułu smog nie jest obojętny dla organizmu ludzkiego, co więcej badania wskazują, że nie jesteśmy jedynie narażenia na jego wdychanie, ale z łatwością przenika on również do gleby. Przebywając na zewnątrz, możemy korzystać z profesjonalnej maski antysmogowej, natomiast w pomieszczenia warto wykorzystać do eliminacji zanieczyszczeń profesjonalne urządzenia jakim jest oczyszczacz w sklepie goodair.

Smog a w szczególności zawarte w nim pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10 stanowią niemałe zagrożenie dla ludzi. Grupą szczególnie narażoną na oddziaływanie zanieczyszczeń są najmłodsi i seniorzy, ale również kobiety w ciąży i osoby palące. Według badań smog przyczynia się do skrócenia długości życia nawet o rok. Długotrwałe wdychanie smogu negatywnie oddziałuje na układ oddechowy, nerwowy czy rozrodczy.

Najczęstsze choroby, do rozwoju których przyczynia się smog:

  • choroby układu oddechowego w tym szeroko pojęte infekcje, czy nawet rak płuc

  • choroby serca, w tym tak poważne jak zawał

  • niska waga urodzeniowa płodu

  • zaburzenia koncentracji i pamięci

  • obniżające się samopoczucie, stany depresyjne

Ze względu na niewielkie cząsteczki pyłów zawieszonych są one w stanie z łatwością przenikać w głąb organizmu ludzkiego, przez co mają tak duży wpływ na wiele jego układów. Negatywne działanie smogu powinno nas zatem realnie martwić.

Oczyszczacz w sklepie goodair- skuteczny w eliminowaniu zanieczyszczeń pochodzących ze smogu

Oczyszczacz powietrza to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod w eliminacji zanieczyszczeń. Dzięki zaawansowanej wieloetapowej filtracji jak ma to miejsce w przypadku popularnego urządzenia jakim jest Sharp KI-G 75 EUW, z łatwością usuniemy z powietrza nie tylko pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10, ale także alergeny, roztocza, wirusy i bakterie, oraz zarodniki pleśni i grzyby. Wszystko to sprawia, że bez większych zmartwień odetchniemy pełna piersią we własnym domu, nawet podczas sezonu grzewczego.

Sharp KI-G 75 EUW nadaje się do średnich powierzchni, a dzięki skuteczności i cichej pracy możemy go umieścić w różnych pomieszczeniach w naszym domu, także w sypialni czy pokoju dziecka.

Po dobrej klasy oczyszczacz powietrza najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu, dobrym wyborem jest również sklep online, gdzie ilość produktów będzie zachwycała. Oczyszczacz w sklepie goodair będzie odpowiednim wyborem kiedy cenimy sobie dobrej klasy, sprawdzone marki, a także zależy nam na eliminacji zanieczyszczeń pochodzący ze smogu.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz