Codzienne sposoby na cellulit

Cellulit to po nadwadze i zmarszczkach jeden z największych problemów urodowych, z jakimi walczy większość z nas. A szczególnie przypomina o sobie teraz, latem, kiedy odkrywamy więcej ciała.

Medycyna i kosmetologia nie znalazła skutecznego sposobu na walkę z tzw. pomarańczową skórką. Gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne proponują coraz to nowsze zabiegi, które dają nam nadzieję na pozbycie się lub przynajmniej zredukowanie tego problemu. Najczęściej są to procedury dość kosztowne, tym bardziej że wymagają systematycznego stosowania.

Jednak ze skórką pomarańczową powinnaś walczyć nie tylko za pomocą doraźnych zabiegów lekarskich czy kosmetycznych, ale również, a może przede wszystkim, samodzielnie – każdego dnia.

Oto kilka przykazań, które pozwolą ci poprawić stan twojej skóry i zachować ja w dobrej kondycji.

Ruszaj się

Codzienna aktywność fizyczna pozwoli Ci dotlenić skórę, poprawić krążenie limfy i krwi. Najskuteczniejsze w walce z cellulitem jest pływanie, które nie tylko pobudza krążenie, lecz pozwala doświadczyć zbawiennych efektów działania wody w postaci delikatnego masażu. Dobrze robi także bieganie, szybki marsz czy jazda na rowerze – te formy aktywności nie wymagają specjalnych warunków i są dostępne na co dzień dla każdego.

Jedz zdrowo

Nie ma specyficznej diety, dedykowanej walce z cellulitem. Aby zachować ciało i skórę w dobrej kondycji, musisz dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych mu do prawidłowego funkcjonowania składników. Najlepszym lekarstwem będą zbilansowane lekkie posiłki, oparte na zdrowych, nieprzetworzonych produktach. Warto całkowicie zrezygnować z alkoholu i cukru albo przynajmniej radykalnie ograniczyć te produkty, za to wzbogacić posiłki w warzywa i owoce. Spośród tych ostatnich szczególnie wskazane w walce z cellulitem są grapefruity. Dobrze jest też ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa, wędlin, sera żółtego, a także soli.

Unikaj gorących kąpieli

Chłodna woda ma wyjątkowo korzystny wpływ na skórę dotkniętą cellulitem – pomaga przeciwdziałać przerostowi komórek tłuszczowych, a także zwiększa spalanie tłuszczu poprzez wyrównywanie ciepłoty ciała. Najlepiej bierz naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą. Dzięki temu uelastycznisz przy okazji naczynia krwionośne.

Nawilżaj ciało. Zawsze po kąpieli nawilżaj ciało, dzięki temu utrzymasz skórę w dobrej kondycji. Warto zastosować do tego celu kosmetyki, które mają dodatkowo działanie antycellulitowe. Zawierają one substancje aktywne o działaniu lipoplitycznym, usprawniającym mikrokrążenie (np. wyciąg z kasztanów, krwawnika) i wspomagającym metabolizm komórek tłuszczowych (np. wyciąg z z zielonej kawy, kofeinę, rutynę, escynę). Pamiętaj też o stosowaniu peelingów, które umożliwią lepsze przenikanie w głąb skóry substancji zawartych w kosmetykach.

Stosuj automasaż. Masaż przyspiesza metabolizm komórkowy oraz poprawia krążenie limfy. Możesz wykonywać go po kąpieli przy okazji nakładania preparatów nawilżających czy antycellulitowych.

Kawowy peeling – dwa w jednym

Do domowych zabiegów antycellulitowych możesz wykorzystać własnoręcznie przyrządzony peeling kawowy. Zmieloną kawę sparz niewielką ilością wrzątku. Kiedy napar ostygnie, dodaj do niego oliwę z oliwek. Tak powstałym peelingiem masuj partie ciała dotknięte cellulitem, a następnie spłucz je zimną wodą. Kofeina ma właściwości ujędrniające skórę, poprawia krążenie, a także ogranicza powstawanie tłuszczu i stymuluje proces jego spalania. Zatem ten domowy kosmetyk oprócz właściwości peelingujących będzie miał również działanie antycellulitowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz