Z myślą o komforcie życia powstała bioniczna ręka, przy której produkcji wykorzystywane są innowacyjne rozwiązania. Produkt ten jest nowoczesny w każdym calu i działa niezawodnie.
Jak działa bioniczna ręka?
Zaawansowana bioniczna ręka to prawdziwy przełom w protetyce, dzięki któremu użytkownik zyskuje pełną sprawność w palcach. Może bez większych problemów wykonywać codzienne czynności, takie jak pisanie odręczne lub na klawiaturze, krojenie, obieranie itp. Proteza kończyny górnej daje możliwość precyzyjnego wykonywania ruchów.
Proteza na rękę połączona z ramieniem odbiera bodźce z całego ciała. Dopasowuje się do ruchów, które chce wykonać użytkownik. Nie jest więc obcym elementem, a integralną częścią ciała. Taki efekt udało się uzyskać poprzez zastosowanie sensorów wyczuwających pracę mięśni. W trakcie każdego ruchu aktywowane są mikro napędy, które dają możliwość ułożenia dłoni w różnych płaszczyznach.
Jakie możliwości daje bioniczna proteza na rękę?
Mając do dyspozycji bioniczną protezę użytkownik zyskuje pełną swobodę ruchów. Może chwytać, podnosić, przesuwać czy przyciskać. Mechanizmy sterujące zainstalowane w protezie odczytują ciężar przedmiotu, dlatego można mieć pewność, że nie wypadnie on z ręki lub nie spowoduje uszkodzenia protezy.
Proteza na rękę w formie bionicznej w każdym aspekcie dopasowuje się do potrzeb użytkownika, także w zakresie szybkości wykonywania manewrów. Nie ma tutaj większych ograniczeń. Pacjent ma pełną kontrolę nad ręką, nie musi obawiać się, że zacznie płatać mu figle.
Bioniczna ręka szansą na normalne życie dla wielu po amputacji
Obecnie technologia idzie tak do przodu, że zakład ortopedyczny może proponować pacjentom coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Amputacja nie jest już wyrokiem, ponieważ bioniczna ręka działa równie sprawnie jak naturalna. Czasem nawet lepiej, ponieważ nie ma w niej jednostki chorobowej.
Nowoczesna proteza na rękę w formie bionicznej to przyszłość medycyny oraz szansa dla pacjentów na normalne życie. Jest funkcjonalna, wygodna i w pełni dopasowana do potrzeb.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.