Badanie topografii rogówki – o czym mowa w praktyce?

choroba oczu

Dzięki współpracy z doświadczonym optykiem, będziemy mieli możliwość, aby zadbać kompleksowo o nasz wzrok oraz sprawić, że komfort życia będzie znacznie większy. Warto stosować profilaktykę, dbać o nasze oczy, ale również wykonywać wszystkie zlecone badania, np. takie, jak badanie topografii rogówki. Kluczowa jest również samoobserwacja.

Optyk to niezwykle ważny specjalista. Warto się z nim konsultować

Wzrok jest nam potrzebny do normalnego funkcjonowania. Dzięki niemu możemy się sprawnie poruszać i komunikować, pracować, uczyć się, jak również rozwijać nasze zainteresowania. Powinniśmy o niego dbać, a także stosować samokontrolę. Oznacza to, że w przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów, nie powinniśmy ich lekceważyć.

Kompleksowe badanie wzroku pozwoli na zachowanie komfortu psychicznego i fizycznego, jak również umożliwi diagnostykę, dzięki której będziemy mogli sprawdzić stan oczu, ewentualnie podjąć skuteczne metody leczenia.

Badanie wzroku jest szybkie, bezbolesne, bezinwazyjne, nie wywołuje stresu, daje praktycznie natychmiastowe wyniki. To niezwykle istotne.

Kiedy trzeba wykonać badanie topografii rogówki?

Diagnostyka oka jest bardzo rozbudowana i dzięki specjalnemu wyposażeniu, optyk ma możliwości kompleksowego sprawdzenia oka. Jednym z podstawowych badań jest badanie topografii rogówki. Topografia rogówki to komputerowa keratometria, służy do badania kształtu rogówki. Zadaniem specjalisty jest sprawdzenie, czy nie występują w jej budowie żadne nieprawidłowości.

Badanie topografii rogówki wykonuje się w przypadku:

– deformacji rogówki np. po urazach lub zabiegach,
– gdy cierpimy na tzw. zespół suchego oka,
– astygmatyzmu,
– chęci ocenienia kształtu rogówki przed zastosowaniem soczewek,
– chęci przeprowadzenia komputerowej korekcji wady wzroku.

Badanie również jest szybkie i bezinwazyjne, co wpływa na komfort pacjenta. W przypadku konieczności wykonania takiego właśnie zadania, zdecydowanie warto szybko umówić się na wizytę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz