
Wykonanie nawet podstawowego badania krwi pomoże nam stwierdzić, w jakiej kondycji jesteśmy i podjąć ewentualne działania. Ma również nieocenioną wartość diagnostyczną dla lekarza pierwszego kontaktu i lekarza specjalisty. Skierowanie na badanie krwi uzyskamy w naszej przychodni, na podstawie wstępnego wywiadu medycznego. Przynajmniej raz w roku powinniśmy postarać się o to, aby takie badanie wykonać.
Jak można uzyskać skierowanie na badania krwi?
Każdy z nas raz na jakiś czas, a bardziej dokładnie – raz w roku, powinien wykonać przynajmniej podstawowe badanie krwi. Tego rodzaju badanie jest nieocenione pod względem diagnostycznym. Lekarz pierwszego kontaktu, który trzyma w dłoni nasze wyniki, na pewno będzie mógł postawić skuteczniejszą diagnozę, jak również skierować nas do lekarza specjalisty.
Jeśli chcemy uzyskać skierowanie na badania krwi, powinniśmy udać się do naszej przychodni POZ. Od naszego lekarza prowadzącego otrzymamy skierowanie, w którym będzie zaznaczone, pod jakim kątem laboratorium ma wykonać badanie.
Jak często trzeba robić badania krwi?
Badania krwi, przynajmniej w ich podstawowym zakresie (podstawowa morfologia) powinny być przez nas wykonane przynajmniej raz w roku. Dzięki temu będziemy mieli szansę na to, aby w porę wykryć ewentualną chorobę i podjąć leczenie.
Jakie zalety mają badania krwi?
Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że odpowiednio wcześnie wykonane badanie krwi, może nam pomóc uratować nasze życie, jak również pomóc w skutecznym leczeniu. Znaczenie badania krwi jest więc ogromne i nie powinniśmy go bagatelizować.
W jaki sposób należy przygotować się do badania krwi?
Na badanie krwi udajemy się na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu – jeżeli badanie wykonujemy na NFZ. W przypadku, gdy wykonujemy badanie prywatnie, w przychodni powinniśmy okazać zlecenie i dowód zapłaty.
Pobieranie krwi zawsze wykonywane jest rano. Powinniśmy się na nie stawić na czczo.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.